Oțelul s-a impus în al doilea amical al verii

322

După meciul de la mijlocul săptămânii SC Oțelul a jucat sâmbătă dimineață al doilea meci de pregătire din această perioadă de pregătire. Formația gălățeană s-a impus cu scorul 2-0, (0-0), în jocul cu colega de eșalon, (și probabil de serie), Sportul Chiscani, formația nkou promovată în eșalonul trei.

Cele două goluri ale amicalului au fost marcate de Ștefan Farcaș, în minutul 63, și Bogdan Gavrilă, în minutul 90. Testul a fost început de Oțelul cu formula: Dinu – Stancu, (jucător ce a evoluat sezonul trecut pentru Sporting Liești), Sîrghi, Ghiocel, Manău – Ghinea, Iani, Cireș, Nica – Răducanu, Matei. În repriza a doua au mai evoluat: Bujoreanu, Mereuță, Adăscăliței, Crihană, Stoian, Gavrilă, Dobre, Bordieanu, Farcaș, Alecu, Cîrjan.

Miercuri, 2 septembrie, Oțelul va juca un nou meci amical. Pe stadionul ”Oțelul” formația roș-alb-albastră va juca cu o altă colegă de eșalon, Metalul Buzău. .