Oțelul, eliminată din Cupă de CSM Focșani

212

Debutantă în actuala ediție a Cupei României gruparea gălățeană de Liga a III-a SC Oțelul părăsește competiția KO după doar un joc. Formația gălățeană a pierdut cu scorul 0-1, (0-0), jocul de pe propriul teren cu CSM Focșani.

Chiar dacă Oțelul a fost echipa cu oportunitățile mai mari de a marca, Țicămucă în debutul meciului, Gavrilă, spectaculos, pe spate, a trimis în bara transversală în minutele de prelungire ale primei reprize sau din interiorul careului mic, în aceeași fază cu Gavrilă, a dat peste poartă, vrâncenii au marcat la una din puținele oportunități. În debutul părții secunde, minutul 47, formația din Focșani a deschis scorul în urma unei faze combinativă.

Pentru Oțelul au jucat: Ursu – Stancu, Sîrghi, Ghiocel, Sevastian, Neagu, Crihană, Dobre, Gavrilă, Țicămucă, Cîrjan. Au mai jucat: Matei, Răducan, Stoian, Nica.

Pentru Oțelul urmează meciul din etapa a III-a din Liga a III-a, 26 septembrie, pe terenul celor de la Viitorul Ianca echipă cu 2-0 după primele două etape.