Sporting Liești a cedat în deplasarea de la Ianca

410

Gruparea gălățeană de Liga a III-a Sporting Liești a înregistrat, în etapa a VII-a, a doua înfrângere stagională. Echipa din Liești a cedat cu scorul 2-4 jocul de pe terenul formației Viitorul Ianca. După 45 de minute scorul era egal, 1-1. Adrian Grigoraș a deschis scorul în minutul 17, gazdele au egalat cu un minut înainte de pauză. La reluare, minutul 48, Ianca a trecut în avantaj, 2-1, dar Alexandru Stan a egalat la doi, în minutul 55. În finalul jocului au marcat dor gazdele, minutele 74 și 79.

Antrenorul Ionuț Niculcea a început jocul de la Ianca cu formula: Vădeanu – Hodorogea, Gîță, Voicu, Năstase, Munchiu, Lupu, Zărnescu, Stan, Dănăilă, Grigoraș. Au mai jucat: Mihu, Moldoveanu, Bîrlădeanu și Milea. Tehnicianul Ionuț Niculcea pregătește echipă din Liești alături de Dorinel Matei și Cristi Brăneț.

Eșecul de la Ianca este al doilea în acest sezon pentru Sporting Liești, după cel de la Râmnicu Sărat, 1-3 din etapa a III-a. Formația gălățeană este la cota 13 puncte în clasament, iar etapa viitoare, 31 octombrie, are programat meci pe ”Liești Arena” cu Oțelul.