Victorie cu CSM Bacău. Lieștiul, la a doua victorie stagională

300

Formația gălățeană de Liga a III-a Sporting Liești a obținut a doua victorie în actuala ediție din eșalonul trei. Pe ”Liești Arena” formația gălățeană a învins cu scorul 2-0, (0-0), CSM Bacău.

Victoria formației gălățene a fost configurată după pauză. În minutul 73 fostul student Adrian Grigoraș, intrat în joc din postura de rezervă, a deschis scorul, iar zece minute mai târziu, minutul 83, Ionuț Iancu a stabili scorul jocului de la Liești.

În meciul de sâmbătă Ionuț Niculcea, antrenorul formației din Liești, a trimis în teren formula: Vădeanu – Iancu, Voicu, Tudor, Munchiu, Constantinescu, Zărnescu, Stan, Bîrlădeanu, Mihu, Dănăilă. Au mai jucat: Grigoraș, Manea, Bucevschi, Călin și Panaite.

După disputarea a patru din cele nouă etape din tur Sporting Liești a acumulat 7 puncte și se clasează în zona locurilor 3-5 la egalitate de puncte cu SC Oțelul și Viitorul Ianca.

Pentru Sporting Liești urmează derby-ul județean de la Valea Mărului cu nou promovata Avântul, locul 10, ultimul, 0 puncte, 0 goluri marcate. Meciul este programat să se dispute sâmbătă, 10 octombrie. Pe propriul teren Sporting Liești va reveni în etapa a VI-a, 17 octombrie, pentru jocul cu Dacia Unirea Brăila.