CSM Galați a pierdut meciul de Cupă cu Dinamo

92

Baschetbaliștii de la CSM Galați au pierdut și al doilea meci de la Cupa României. Formația gălățeană a cedat cu scorul 76-69 jocul din Arena de Baschet contra celor de la Dinamo Știința București.

Primul sfert al jocului a fost hotărâtor în ceea ce privește câștigătoarea echipei, Dinamo s-a impus cu scorul 23-14. În al doilea parțial gălățenii s-au impus cu scorul 18-13, iar la pauză tabela indica 36-32. În debutul sfertului trei gălățenii, încheiat la egalitate 14-14, au avut posibilitatea să se apropie la o posesie, dar Konjevic, în două rânduri a ratat șansa de a apropia echipa gălățeană.

Punctele formației gălățene au fost marcate de: Konjevic 20, Hamilton 16, Brown 9, Ciotlăuș 9, Bruncevic 6, Negoițescu 6, Câmpeanu 3. A mai jucat Grecu. La turneul de la București formația gălățeană se bazează pe un lot restrâns de jucători, doar opt.

Vineri, 13 noiembrie, de la ora 21.15, CSM Galați va juca cu BCMU FC Argeș Pitești, fosta echipa a actualului antrenor de la CSM, Florin Nini. Meciul va fi transmis de DigiSport 4.