”Grig”, despre victoria cu Rm. Sărat: ”Au țipat cam mult”

308

SC Oțelul a încheiat prima parte a campionatului Ligii a III-a cu o victorie categorică, scor 3-1, pe propriul teren cu cei de la CSM Râmnicu Sărat, revelația seriei. Legat de victoria cu formația din Râmnicu Sărat antrenorul Oțelului, Petre Grigoraș, a spus:

”O victorie clară, care putea fi și mai clară, dar care putea fi umbrită în ultimele cinci minute în care am tremurat puțin. Păcat că am avut foarte multe situații foarte clare. Dacă ar fi fost 5 sau 6-0 la un moment dat, nu se supăra nimeni. E bine că am reușit să câștigăm, e ultima partidă. O echipa arțăgoasă, au țipat cam mult, dar cred că nu am fost atât de duri”.

Tehnicianul formației gălățene a anunțat că în pauza dintre tur și retur speră să facă îmbunătățiri la nivelul lotului de jucători. ”Una peste alta, bucuros că am terminat acolo unde ne-am propus deocamdată și sper ca în pauză să facem remedierile care trebuie făcute ca în retur echipa să arate și mai bine”, a spus Grigoraș.

Altfel, SC Oțelul a încheiat prima parte a campionatului Ligii a III-a, zece etape, pe locul doi cu 22 de puncte, la egalitate cu echipa de pe primul loc. În prima etapă din 2021 SC Oțelul va juca pe terenul celor de la Avântul Valea Mărului, 13 martie.