Vălmărenii, la a doua victorie consecutivă

580

Nou promovata în Liga a III-a Avântul Valea Mărului începe să adune victoriile. După ce în etapa precedentă au produs surpriza campionatului, 1-0 pe terenul celor de la CSM Focșani, formația gălățeană și-a trecut în cont a doua victorie stagională în etapa a IX-a.

Pe teren propriu vălmărenii au învins cu scorul 2-0, (2-0), echipa lui Bănel Nicoliță. Formația gălățeană și-a asigurat victoria rapid, ”Boboc” Spînache a deschis scorul în minutul 5, George Iacob a dublat avantajul în minutul 14.

Meciul cu formația brăileană a fost început de Avântul Valea Mărului cu formația: Olaru – Popa, Iacob, Antofe, Hilohi – Partenie, Napîrlică, Ignat, Afteni – Spînache, Moise. Au mai jucat: Chiriac și Iancu. Antrenor: Gheorghiță Dan Popa.

După cele două victorii consecutive Avântul Valea Mărului a urcat pe locul 7, primul deasupra liniei, cu 7 puncte, la egalitate de puncte cu echipa de pe locul 8, CSM Bacău. De altfel, cele două echipe se vor întâlni în meci direct în ultima etapă a turului, 7 noiembrie, ora 14.00, la Bacău.