Dinamo Moscova, adversarul CSM Arcada pentru un loc în semifinalele Cupei CEV

85

După ce a trecut cu scorul 3-2 de formația Amysoft Lycurgus Groningen, Țările de Jos, echipa masculină de volei CSM Arcada și-a aflat adversarul din faza sferturilor de finală din Cupa CEV. Gălățenii se vor duela pentru un loc în semifinalele competiției cu gazdele turneului de la Moscova, Dinamo Moscova.

În meciul din faza optimilor de finală rușii au învins cu scorul 3-0 (-22, -17, -25), Vojvodina Novi Sad, Serbia. Sfertul de finală CSM Arcada – Dinamo Moscova este programat să se dispute joi, 17 decembrie, începând cu ora 20.00, ora României, în ”Dynamo Volleyball Arena” din Moscova.

Meciul de joi va fi arbitrat de Deneri Saadettin, arbitru A1, din Turcia, și Kanstantin Asipchyk, arbitru A2, din Belarus.