CSM Arcada s-a calificat în final four-ul Cupei

157

Voleibaliștii de la CSM Arcada au obținut calificarea în semifinalele Cupei României. În meciul decisiv de accedere în final four gălățenii au trecut de Steaua București, rapid, în trei seturi, scor 3-0.

După ce a câștigat primul set cu 25-17, campionii s-au impus cu 25-22 în setul secund, iar ultima secvență a meicului s-a încheiat cu socrul 25-12.

Pentru echipa pregătită de Sergiu Stancu au jucat: Lescov, Sestan, Nalobin, Klapwijk, Bala, Talpă – Cristudor, libero. Au mai intrat: Jovanovici, Stankovici, Stuart, Raţă, Olteanu, Kantor – libero.

Semifinalele se vor disputa sâmbătă, de la ora 14 și 17.00, tot la cluj-Napoca, iar programul din penultima fază a Cupei urmează să fie stabilit după încheierea jocurilor din sferturi.