CSM Galați a trecut de Sapientia U23

255

Echipa de hochei de la CSM Galați s-a impus în primul meci din dubla de la patinoarul ”Dunărea” cu echipa sub 23 de ani a celor de la Sapientia, scor 8-0. După o primă repriză încheiată la egalitate, scor 0-0, formația gălățeană s-a impus cu scorul 3-0 în a doua treime, în timp ce în ultima repriză gălățenii s-au impus mai clar, scor 5-0.

Pentru CSM Galați au marcat: Neznamov, Paior și Berdilă câte o dublă, Makarov, Butochnov,

CSM Galați: Onodi Otto, Szopos Mogor – portari;

Evgeni Yemilianenko, Albert Polinin – Nagy Istvan, Mikhail Rybalko – Hildebrand Szabolcs, Cătălin Berdilă – Biro Otto, Ciprian Țapu – fundași;

Denis Zabludovsky, Konstantin Makarov, Evgeni Skachkov – Vitalii Kirichenko, Aleksander Neznamov, Sergei Paior – Patrik Machala, Anton Butochnov, Mircea Constantin – Biro Matyas, Yevgeni Lymansky, Adrian Irimia – atacanți;

Vadim Shakraichuk, Cornel Chriță – antrenori.

Sâmbătă, de la ora 11.00, este programt al doilea meci dintre cele două echipe, joc ce va fi transmis în direct de CSM Galați TV, canalul de YouTube al clubului gălățean.