CSM Galați a cedat după pauză jocul cu Craiova

60

În al doilea meci al turneului 7 LNBM echipa de baschet de la CSM Galați a pierdut, scor 58-72, jocul cu SCMU Craiova. Spre deosebire de victoria de sâmbătă cu Dinamo, în care gălățenii și-au conturat victoria în repriza a doua, punctul slab al jocului cu Craiova a fost partea secundă. La pauza mare gălățenii aveau un deficit de doar o posesie, scor 35-37 (18-21, 17-16). La reluarea jocului, în sfertul trei, băieții lui Florin Nini au cedat parțialul cu scorul 8-17, ecart ce nu a mai putut fi recuperat de jucătorii de la CSM în secvența a patra, pierdută cu scorul 15-18.

Eads a fost cel mai bun de la CSM cu 17 puncte realizate. Pentru CSM Galați au mai marcat: Bruncevic 12p, Brown 9p, Brandon 7p, Vlad 5p, Sturanovic și Hamilton ambii câte patru puncte.

CSM Galați este pe 11 în LNBM cu 3/8 la general. Gălățenii au două meciuri restante cu CSM Focșani, locul 10 cu 3/9, și CSM Miercurea Ciuc, locul 12 cu 2/10.