CSM Galați a pierdut restanța cu Focșaniul

68

Echipa masculină de baschet CSM Galați a pierdut prima din cele două restanțe din LNBM. După un meci echilibrat, cu mai multe răsturnări de scor, formația din Focșani s-a impus , scor 89-85.

Gălățenii au condus primii 25-24 după primul sfert, vrâncenii și-au adjudecat sfertul secund, scor 26-25, iar avansul de la pauza mare era de un punct pentru CSM. În sfertul trei după șase momente de echilibru (51-51, 63-63, 65-65), vrâncenii au marcat două duble și s-au desprins la 67-71. Ultima parte a jocului s-a încheiat la egalitate, scor 18-18.

Pentru CSM Galați au marcat: Bruncevic 22 de puncte, Brown 14p, Sturanovic 12p, Hamilton 12p, Vlad 10p, Eads 8p, Brandon 7. De partea cealaltă, cel mai bun marcator de la CSM Focșani a fost Milos Pesic, fostul jucător al Galațiului, cu 29 de puncte.

Luni, 1 martie, de la ora 16.00, în direct la FRB TV (YouTube), CSM Galați va juca cu CSM Miercurea Ciuc.