CSU Belor i-a luat set liderului și în Cupă

136

Echipa feminină de volei CSU Belor și-a încheiat parcursul în actuala ediție a Cupei României. După victoria de ieri, scor 3-0, cu U Cluj-Napoca, formația gălățeană a pierdut jocul din sferturi, scor 1-3, cu CSM Târgoviște, liderul la zi din campionatul Diviziei A1.

Gălățencele și-au câștigat setul în chiar debutul meciului, în prelungiri, scor 26-24. În celelalte seturi din meci CSM Târgoviște s-a impus: -17, -17, -10.

Adina Roșca a fost cea mai bună realizatoare de la CSU Belor cu 12 puncte. Pentru formația gălățeană au mai punctat: Andrea Lakovic 11p, Elena Becheva 10p, Borislava Saykova 10p, Anamaria Berdilă 6p, Sorina Miclăuș 3p.

Pentru CSU Belor este al doilea set pe care îl câștigă în fața liderului la zi din campionat, CSM Târgoviște, după parțialul adjudecat în turneul de la Galați.