Lieștiul a cedat la limită testul retur cu Vasluiul

214

După remiza de la mijlocul săptămânii Sporting Liești și colega de eșalon Sporting Juniorul Vaslui s-au întâlnit și sâmbătă în meci de pregătire. Jocul de sâmbătă a fost abordat de formația gălățeană cu un lot de jucători format din fotbaliști care au evoluat mai puțin. Testul s-a încheiat cu scorul 3-2 pentru echipa din Vaslui, după ce la pauză socrul a fost 3-1. Pentru Sporting Liești au marcat Mihu și Chiriac.

Amicalul de la finalul săptămânii a fost abordat de Sporting Liești cu formula: Brăneț jr. – Năstase, Voicu, Maftei, Bucevschi, Munchiu, Constantinescu, Milea, Zărnescu, Mihu, Mucuță. După pauză au intrat: Iancu, Stan, Chiriac, Moldoveanu, Hodorogea, Iftimie, Călin. Trei dintre componenții formației gălățene Țicămucă, Grigoraș, Manea, au fost menajați, din cauza unor ușoare probleme medicale.

Pentru Sporting Liești urmează o săptămână cu două meciuri amicale. Miercuri, 17 februarie, Lieștiul va juca cu CSM Galați, formație pregătită de Viorel Tănase ce așteaptă startul Ligii a IV-a, iar sâmbătă gălățenii vor juca pe terenul celor de la Viitorul Ianca.