Victorii în meciurile amicale pentru Oțelul

219

După victoria de la mijlocul săptămânii cu Sporting Juniorul Vaslui, scor 3-1, Oțelul și-a continuat seria victoriilor din jocurile de verificare și în amicalul de miercuri. Pe stadionul ”Oțelul” formația gălățeană a jucat penultimul meci amical din pauza de iarnă cu colega de eșalon Metalul Buzău și s-a impus cu scorul 4-0 (1-0). Pentru Oțelul au marcat: Răducan, Dobre, Cîrjan și Cucu.

Antrenorul Petre Grigoraș a trimis în teren următoarea formulă: Dinu – Farcaș, Cucu, Ghiocel (cpt), Sevastian – Neagu, Cireș, Bîrlădeanu – Gavrilă, Răducan, Nica. Au mai jucat: Ursu, Stoian, Crihană, Dobre, Mihnea, Alecu, Petrache și Cîrjan.

Testul cu Metalul Buzău a fost al șaptelea pentru Oțelul din această perioadă de pregătire de iarnă. În celelalte meciuri amicale Oțelul a învins: 2-1 Dante Botoșani, 2-1 CSM Râmnicu Sărat, 3-1 Sporting Juniorul Vaslui, 4-0 Metalul Buzău. Oțelul a înregistrat și două eșecuri în pauza de iarnă, 0-1 cu formația de liga secundă Gloria Buzău și 0-1, în cadrul cantonamentului montan, cu Bucovina Rădăuți.

Sâmbătă, 6 martie, Oțelul are programat ultimul meci amical, cu colega de eșalon Hușana Huși. La 13 martie, este programat debutul în partea secundă a campionatului Ligii a III-a, iar Oțelul va juca pe terenul celor de la Avântul Valea Mărului.