CSU Belor a debutat cu victorie în play-out

141

Echipa feminină de volei CSU Belor a debutat cu o victorie în turneul pentru stabilirea locurilor 9-12, play-out. Formația gălățeană s-a impus cu scorul 3-0 în jocul de la Pitești cu U Cluj-Napoca.

CSU Belor a început meciul în forță și s-a impus în primul set cu scorul 25-14. Setul doi a fost câștigat de formația gălățeană cu scorul 25-23, în timp ce setul patru a fost câștigat de CSU Belor cu 25-21.

CSU Belor este prima în grupa 9-12 cu 30 de puncte, iar sâmbătă, de la ora 18.00, va juca cu FC Argeș, urmând ca turneul de la Pitești să fie încheiat de gruparea gălățeană cu jocul contra celor de la CSU Medicina Târgu Mureș, duminică, de la ora 15.00.

În play-out se joacă două turnee, primul, cel în curs, la Pitești, iar al doilea la Galați.