Stoian: ”Nu mergem să ne apărăm la Suceava”

320

Oțelul a învins Foresta cu scorul 3-0 (0-0), în manșa tur a fazei preliminare din barajul de promovare în Liga a II-a. Unul dintre marcatorii roș-alb-albaștrilor Cosmin Stoian a declarat la finalul jocului cu formația din Suceava că Oțelu nu va aborda returul cu intenții de conservare a avantajului din primul meci. ”Am câștigat la un scor ok, dar nu o să mergem acolo (la Suceava), să ne apărăm, să ne bazăm pe jocul acesta. O să mergem să jucăm același fotbal practicat și aici, încercăm să mai marcăm să fim siguri de calificare. Nu știu, parcă am simțit ceva special, am jucat cu sufletul meciul acesta. Nu ne-am gândit la nimic special, nici la bani, la nimic, pur și simplu am jucat din suflet. Ne-am dori să câștigăm, ne așteptam la victorie, dar nu așa concludentă. Ținând cont și de prima repriză, care nu a fost prea ok, am reușit să marcăm și să câștigăm. Surprinzător, ne așteptam să avem un meci mai greu, pentru că în prima repriză ne-au pus probleme”, a spus Stoian.

Dacă va trece de Foresta formația gălățeană va avea juca cu învingătoarea dintre Bucovina Rădăuți și Dacia Unirea Brăila în faza finală a barajului, iar legat de adversarul preferat în finala de promovare Stoian a spus: ”Știm și Rădăuțiul, am jucat cu ei în cantonament, și pe cei de la Brăila, am jucat cu ei aici în campionat, dar eu aș prefera Rădăuțiul, cred că ar fi mai ok”.