Lieștiul a câștigat derby-ul județean cu Oțelul din campionat

244

După ce Oțelul s-a impus în fața celor de la Sporting Liești în primul meci oficial din sezon, 4-0 în jocul de Cupă disputat la Liești, formația din Liești s-a impus în fața Oțelului în meciul de debut în campionat. În prima etapă din noua ediție a Ligii a III-a Sporting Liești a învins Oțelul cu scorul 2-1, meci disputat pe stadionul din Liești.

Munchiu a deschis scorul pentru gazde, în minutul 14 din lovitură liberă de la aproape 30 de metri, ultimul venit la Oțelul italianul Juri Cisotti a egalat în minutul 57, din lovitură de la 11 metri, iar victoria a fost adusă gazdelor de Stelian Cucu, jucător transferat recent de la Oțelul, în minutul 70 din penlaty.

În etapa a II-a, 4 septembrie, Oțelul va juca pe teren propriu cu Sportul Chiscani (0-1 în prima etapă pe teren propriu cu CSM Focșani), în timp ce Sporting Liești va juca pe terenul celor de la CS Făurei (1-2 în deplasare pe terenul CSM Râmnicu Sărat).