Cu 42 de puncte în 21 de minute, CSM Galați și-a ”speriat” adversarul care a abandonat meciul

716

Echipa de rugby de la CSM Galați nu a avut parte de un meci întreg în etapa a XI-a din Divizia Națională de Seniori. Gruparea gălățeană a primit replica pe teren propriu a celor de la CSU AV Arad, joc ce nu s-a încheiat la capătul celor 80 de minute regulamentare.

În minutul 21, la scorul 42-0, după un iureș ofensiv al gălățenilor, formația din Arad a decis să părăsească terenul, din cauza numărului mare de jucători accidentați din echipă, dar și a numărului restrâns de jucători de rezervă cu care a abordat disputa de pe ”Municipal”.

CSM Galați își trece în cont a șasea victorie din sezon și se menține pe locul patru în ierarhia din liga secundă, Divizia Națională de Seniori.

Pentru gruparea gălățeană urmează un nou joc cu un adversar facil. Sâmbătă, 2 octombrie, CSM Galați va juca pe terenul celor de la CSU Alba Alba Iulia, lanterna roșie a campionatului. În tur CSM Galați s-a impus cu scorul 55-6.