Marius Matei a contribuit cu o dublă pentru Cudalbi în a V-a victorie stagională

567

După ce marcat primul gol în tricoul celor de la Voința Cudalbi în etapa trecută a campionatului Ligii a IV-a (a cincea), Marius Matei, probabil, cel mai titrat jucător ce activează în primul eșalon județean a ”recidivat” în etapa a VI-a. În etapa de la finalul săptămânii trecute fostul jucător al Oțelului a înscris o dublă pentru actuala sa echipă Voința Cudalbi.

Sâmbătă, în etapa a VI-a, Matei a marcat de două ori în poarta celor de Quantum Club Galați în meciul disputat pe terenul din Cudalbi. Prima dată Matei a punctat în minutul 22, apoi în finalul jocului minutul 79. Alături de Marius Matei pentru Voința Cudalbi au mai marcat: Eduard Dumitru și George Stoian ambele câte o dublă.

Cu 15 puncte din șase jocuri Voința Cudalbi este pe trei în clasamentul la zi din Liga a IV-a, golaveraj 24-15, trei puncte în spatele liderului, Unirea Braniștea, un punct mai puțin decât a doua clasată Gloria Ivești. Pentru echipa din Cudalbi urmează meciul din etapa a VII-a de pe terenul codașei Avântul Drăgănești, echipa de pe penultimul loc.