Oțelul trece cu victorie peste obstacolul Metalul Buzău

964

SC Oțelul a obținut o nouă victorie de parcurs în campionatul Ligii a III-a. Roș-alb-albaștrii lui Dorinel Munteanu s-au impus cu socrul 3-1 pe terenul unei contracandidate la locurile de play-off Metalul Buzău.

După 45 de minute scorul a fost egal 1-1. Oțelul a marcat prima, Jardan a marcat în urma unei lovituri libere indirecte din interiorul careului de 16 metri în minutul 24. La cinci minute distanță gazdele au egalat. Oțelul a ratat șansa să intre cu 2-1 la pauză, Cisotti a trimis în bară. La reluare gălățenii au reușit desprinderea, Demian a marcat pentru 2-1 în minutul 52, iar scorul final a fost stabilit de Cisotti, în minutul 70, în urma unei lovituri de pedepasă.

Meciul a fost început de Oțelul cu formula: Ursu – Rus, Ghiocel, Cojocaru, Nedelea, Neagu, Cireș, Jardan, Demian, Cisotti, Jardan. Au mai jucat: Dobre, Cîrcimar, Farcaș,

În clasamentul la zi din serie Oțelul urcă pe locul trei cu 15 puncte din 7 jocuri, un meci mai puțin decât liderul Sporting Liești, 19 puncte.

Pentru Oțelul urmează o săptămână cu două jocuri, ambele pe teren propriu. Prima dată miercuri, 20 octombrie, de la ora 15.00, roș-alb-albaștrii vor juca restanța cu CS Făurei, iar sâmbătă, de la ora 15.00, este programat meciul cu CSM Râmnicu Sărat din ultima etapă a turului.