CSM Arcada a luat toate punctele din meciul de la Zalău

136

Voleibaliștii de la CSM Arcada au câștigat toate cele trei puncte din meciul jucat în etapa a VII-a din Divizia A1 la Zalău. Formația pregătită de Sergiu Stancu s-a impus cu scorul 3-1 în jocul cu formația locală SCM Zalău.

Campionii au început meciul cu două seturi câștigat cu 25-17. În primul set parțialele au fost 8-5, 16-9, 21-16, în timp ce în al doilea parțial au au fost: 8-7, 16-11, 21-16. Setul trei a fost câștigat de sălăjeni în prelungiri, scor 26-24 (8-6, 16-12, 21-17). După ce au salvat patru mingi de set (24-20, 24-24) gălățenii au cedat parțialul al treilea cu scorul 26-24. Victoria de trei puncte a fost asigurată de campioni în urma setului patru câștigat de CSM Arcada cu scorul 25-13 (8-6, 16-9, 21-11).

În clasamentul la zi din Divizia A1 masculină de volei CSM Arcada este pe primul loc cu 19 puncte acumulate în șapte jocuri, două puncte mai mult decât echipa de pe locul doi Dinamo București. Pentru CSM Arcada urmează un nou meci în deplasare pe terenul celor de la Dinamo București în Cupa României, miercuri, 24 noiembrie.