CSM Galați a pierdut primul meci de la Gheorgheni

187
sursa foto: Sorin Pană/Sportul Ilustrat

Hocheiștii de la CSM Galați au pierdut primul meci al dublei din Harghita de pe terenul celor de la ACSH Gheorgheni. După trei reprize câștigate de gazde la final cei de la Gheorgheni s-au impus cu scorul 8-4 (2-0, 3-2, 3-2).

Formația din Gheorgheni a condus cu 2-0 după 17 minute de joc. Hocheiștii gălățeni au revenit pe tablă și au egalat la doi cu două goluri marcate în debutul reprizei secunde. Mircea Constantin, în minutul 22, și Yuri Nazarov, un minut mai târziu au egalat la doi. A urmat un parțial 3-0 al formației din Gheorgheni cu care s-au distanțat la 5-2. În debutul reprizei a treia Roland Ivacson a marcat pentru 5-3, însă victoria a fost securizată de harghiteni cu un al doilea parțial 3-0, 8-3 scor general. Tabela a fost închisă de Mircea Constantin în minutul 57.

Lotul CSM Galați

• Onodi Otto, Szopos Magor (rezervă) – portari;
  • Evgeni Yemelianenko, Siarhei Kapiletss, Roland Ivacson, Vitalii Kyrychenko, Aleksander Neznamov;
  • Hildebrand Szabolcs, Cătălin Berdilă, Yevgeni Lymansky Szopos Otto, Mircea Constantin;
  • Szocs Attila, Denis Makarov, Evgeni Chemerilov, Constiantin Kulikov, Yuri Nazarov;
  • Remus Gheorghe, Vladislav Teamriuc;

Miercuri, de la ora 18.30 este programat să se dispute al doilea meci din dubla de la Gheorgheni dintre ACSH Gheorgheni și CSM Galați.