Prima deplasare din sezon pentru CSM Galați

577

După cele două jocuri duble de pe teren propriu cu ACSH Gheorgheni și Sportul Studențesc, hocheiștii de la CSM Galați vor susține la finalul săptămânii primele meciuri din deplasare din acest sezon. Sâmbătă și duminică, 6-7 noiembrie, în ambele zile începând cu ora 18.30, formația gălățeană va juca două meciuri în Harghita pe terenul celor de la SC Miercurea Ciuc.

În cele două etape disputate în acest sezon gălățenii au acumulat opt puncte. Două dintre ele au intrat în contul formației gălățene după victoria din prelungiri, scor 3-2, cu ACSH Gheorgheni, în timp ce restul de șase sunt în urma victoriilor cu ultima clasată Sportul Studențesc. Adversarul de la finele săptămânii al gălățenilor SC Miercurea Ciuc a jucat cinci meciuri în actuala ediție de campionat patru dintre ele au fost câștigate în trei reprize, iar în cel de al cincilea au pierdut după disputarea unei reprize suplimentare la Gheorgheni. Jocurile cu CSM Galați sunt disputate de harghiteni într-o serie de patru meciuri consecutive în Campionatul Național, joi și vineri harghitenii au programate meciuri cu cei de la Sapientia U23. De altfel, echipa din Miercurea Ciuc este liderul la zi din Erste Liga, 37 de puncte, 16 jocuri.