Victorie 5-0 în ultimul meci al anului pentru Oțelul

243
sursa foto: Facebook/SC Oțelul Galați

Anul 2021 este încheiat de Oțelul cu o victorie. Într-un joc ce a contat pentru etapa a 15-a din seria a doua, Liga a III-a, liderul seriei s-a impus cu scorul 5-0 în jocul cu nou promovata Dinamo Bacău.

La pauză Oțelul a condus cu 4-0 după golurile marcate de Neagu în minutul 16, Cisotti, minutul 24, dintr-un penalty scos tot de el, Crîcimar, în minutul 26, după un penalty scos de Cisotti și Jardan în minutul 42. În partea secundă, chiar dacă Oțelul a beneficiat de avantajul omului în plus timp de aproape 40 de minute, roș-alb-albaștrii au mai marcat o singură dată prin Jardan în minutul 57..

Meciul a fost început de Dorinel Munteanu cu formula: Uțiu – Rus, Yabre, Ghiocel, Niculae, Neagu, D. Cireș, Jardan, Cisotti, Nica, Crîcimar. Au mai jucat: Cîrjan, Vaștag, Farcaș, Rîpan și M. Cireș.

Oțelul termină prima parte din campionatul Ligii a III-a pe primul loc în seria a II-a cu 37 de puncte în 15 jocuri, două puncte mai mult decât principala urmăritoare CSM Focșani, echipa de pe locul doi. În primul joc de după pauza de iarnă Oțelul are programat meci pe terenul celor de la CS Făurei, joc ce ar urma să se dispute la 12 martie 2022.