Echipa de rugby de la CSM Galați a obținut prima victorie în grupa locurilor 9-12 din Liga Națională de Rugby. Într-un meci contând pentru semifinalele grupei, formația gălățeană a jucat sâmbătă pe terenul celor de la Știința Petroșani. Gruparea gălățeană a obținut o victorie concludentă, scor 29-14, la pauză 17-7.
Sorin Coșereanu, Gabriel Dănăilă, Valeriu Jabin, Alexandru Ungureanu au marcat câte un eseu pentru CSM Galați, Sergiu Vicol a transformat două dintre încercări.
În celălalt meci al grupei pentru stabilirea locurilor 9-12, la Mangalia, echipa de rugby de la CSM Constanța a învins cu scorul 52-19 RC Grivița București. Pentru CSM Galați urmează meciul pentru stabilirea locurilor 9-10. Gruparea gălățeană va juca cu cealaltă învingătoare din faza semifinalelor grupei 9-12 CSM Constanța.