CSM Dunarea Galati (hochei) , locul 6 (din 6) la finalul sezonului regulat !

5

La finalul sezonului regulat din liga nationala de hochei CSM Dunarea Galati a ocupat locul 6 din 6 echipe participante in liga nationala .Rezultatele echipei lui Geru &comp sunt normale daca luam in considerare bugetul celorlalte echipe din liga nationala . In sezonul regulat CSM Dunarea au castigat doua meciuri , unul in timpul regulamentar si unul dupa executarea loviturior de departajare ( GWS)  , ambele meciuri contra celor de la Sportul Studentesc.Un alt rezultat notabil este cel inregistrat acasa cu Progym Gheorghieni ,cand dunarenii au pierdut in prelungiri cu 2-3 , dupa ce toate cele 3 reprize s-au terminat la egalitate .  Linia de clasament a  dunarenilor la finalul sezonului regulat este urmatoare : 20 de meciuri jucate , 2 victorii ( 1 meci de 3 puncte , 1 meci de 2 puncte , 1 meci de 1 punct), 17 infrangeri ,55 de goluri marcate 109 primite.
 Rezultatele CSM Dunarea in sezonul regulat au fost : CSM Dunarea-Fenestela Brasov 3-12, 5-18 , 3-11,2-11;-Steaua Bucuresti 5-16,0-11,2-8,1-9;-Proghym Gheorghieni 3-5,1-3,2-3,2-6;-Sportul Studentesc 5-7,5-3,5-7,5-4;-Sport Club Miercurea Ciuc 2-17,1-22,2-17,2-23 .

In faza a doua a competitiei CSM Dunara va juca cu Sportul Studentesc dupa sistemul cel mai bun din 5 meciuri . Primele doua mecuri se vor juca la Bcuresti pe patinoarul Mihai Flamaropol , Sambata 20 Februarie si Duminica 21 Februarie . Dupa aceste doua mecirui se va reveni la Galati pentru meciul al treilea meci Sambata 27 Februarie . Daca cele doua echipe nu s-au deparatajat se va juca meciul cu numarul 4 tot la Galati Duminica 28 Februarie . Daca situatia o impune se va juca si meciul cu nr 5 care se va juca la Bucuresti , pentru ca Sportul are o pozitie mai buna in clasament  la finalul sezonului regualt.